_________________________

Kelmės rajono
Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija

 

Biudžetinė įstaiga.
Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre.
Kodas 190092914

 

P. Višinskio 5, Užventis, Kelmės r.
tel/fax.: (8 427) 57350
el.paštas: info@uzvenciogimnazija.lt

_________________________

                 Pamokų laikas

 

          1.  8.00 – 8.45

          2.  8.55 – 9.40

          3.  9.50 – 10.35

          4.  11.05 – 11.50

          5.  12.05 – 12.50

          6.  13.00 – 13.45

          7.  13.55 – 14.40

          8.  14.50 – 15.35

_________________________

1991 metų Sausio 13-oji viena svarbiausių šių laikų Lietuvos istorijos datų. Prieš 24-erius metus į kovą dėl Lietuvos nepriklausomybės prieš sovietų tankus stojo tūkstančiai beginklių žmonių. Tą naktį prie televizijos bokšto bei parlamento žuvo 14 žmonių. Dar keli šimtai buvo sužeista. Aukoms atminti šalyje kasmet tradiciškai vyksta daugybė renginių. Vienas jų – tūkstančius entuziastų sutraukiantis bėgimas sostinės gatvėmis „Gyvybės ir mirties keliu“. Patriotiškai nusiteikę Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos abiturientai, paraginti istorijos mokytojos J. Maziliauskienės ir kūno kultūros mokytojo A. Juozapavičiaus, nusprendė šią akciją pakartoti savo miestelyje. Lydimi auklėtojo, būrys gimnazistų, plevėsuodami Lietuvos trispalve išbėgo į miestelį. Maršrutas nuo mokyklos driekėsi iki senojo malūno, vėliau bėgikai pasuko dvaro muziejaus link, kur trumpam stabtelėjo prie Jono Smilgevičiaus paminklo, taip pagerbdami Nepriklausomybės akto signatarą. Nuo paminklo, pro kultūros namus, kolona pasuko į miestelio centrą, kur dar kartą sustojo. Šįkart - prie skvere stovinčio kryžiaus kovų už Lietuvos laisvę aukoms atminti. Uždegę žvakelę prie kryžiaus, gimnazistai grįžo į mokyklą.

Vakare kelios dešimtys gimnazijos mokinių, lydimi istorijos mokytojos N. Rimdeikienės ir mokytojo A. Juozapavičiaus , išvyko į filmo „Mes dainuosim“ premjerą. Mokiniai išvydo filmą, pristatantį, atrodo, nelabai seną istoriją, kur parodoma Lietuvos žmonių kova už savo šalies laisvę ir nepriklausomybę . Salėje, kurioje filmą kartu stebėjo dar keli šimtai žmonių, atrodo, buvo galima pajausti kruvinosios nakties dvasią ir lietuvių vienybę, kurios, deja, šiais laikais kartais pritrūksta…

Irmantas Ivanauskas, IV gb klasės mokinys.