_________________________

Kelmės rajono
Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija

 

Biudžetinė įstaiga.
Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre.
Kodas 190092914

 

P. Višinskio 5, Užventis, Kelmės r.
tel/fax.: (8 427) 57350
el.paštas: info@uzvenciogimnazija.lt

_________________________

                 Pamokų laikas

 

          1.  8.00 – 8.45

          2.  8.55 – 9.40

          3.  9.50 – 10.35

          4.  11.05 – 11.50

          5.  12.05 – 12.50

          6.  13.00 – 13.45

          7.  13.55 – 14.40

          8.  14.50 – 15.35

_________________________

Vasario 12 d. 6 klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos A. Šimkuvienės ir ugdymo karjerai konsultantės I. Olberkienės vyko į profesinio veiklinimo pažintinį vizitą Šiauliuose, kurio metu lankėsi dviračių gamykloje Baltik vairas, gaminančioje modernius, išskirtinės kokybės ir rafinuoto dizaino dviračius. Personalo vadovė mokinius supažindino su gamyklos istorija, gamybos apimtimi, darbo aplinka, dirbančių žmonių darbo pobūdžiu. Mokiniai, vaikščiodami po surinkimo cechus, turėjo galimybę stebėti, kaip dažymo ceche dažomi dviračių rėmai, kaip vyksta darbas surinkimo cechuose, kur gaminamas dviratis paprastai yra pagaminamas iš beveik 200 detalių ir pereina per keliolikos žmonių, atliekančių skirtingus darbus, rankas. Stebėjo, kaip išmaniajame sandėlyje vyksta dviračių skirstymas, sandėliavimas užsakovams, kaip  modernus robotas – keltuvas keliauja tarp aukštai sudėtų pagamintų dviračių ir iš jų renka reikiamus išvežti dviračių kiekius.

Apie dviračio atsiradimo istoriją ir jo raidą mokiniai sužinojo apsilankę Dviračių muziejuje. Muziejuje rodomi pirmieji lietuviški namų darbo dviračiai iš medžio ir geležies, Vokietijoje, Anglijoje ir kitose šalyse pagaminti dviračiai, kurie buvo populiariausi Lietuvoje iki Antrojo pasaulinio karo, taip pat ir šiuolaikiniai dviračiai, velomobiliai, jų aksesuarai. Norintys mokiniai jėgas išmėgino interaktyviame stende „Amžių lenktynės“ , leidosi virtualiomis plento dviračių trasomis, keliaudami netradicine transporto priemone- velomobiliu-  virtualiai pakeliavo po Šiaulius.

Ši išvyka mokiniams suteikė gerų įspūdžių,  skatino domėtis veiklų įvairove, darbo pasaulio perspektyvomis.

Irena Olberkienė

Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos ugdymo karjerai konsultantė