_________________________

Kelmės rajono
Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija

 

Biudžetinė įstaiga.
Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre.
Kodas 190092914

 

P. Višinskio 5, Užventis, Kelmės r.
tel/fax.: (8 427) 57350
el.paštas: info@uzvenciogimnazija.lt

_________________________

                 Pamokų laikas

 

          1.  8.00 – 8.45

          2.  8.55 – 9.40

          3.  9.50 – 10.35

          4.  11.05 – 11.50

          5.  12.05 – 12.50

          6.  13.00 – 13.45

          7.  13.55 – 14.40

          8.  14.50 – 15.35

_________________________

 

 

„Jeigu nori būti stiprus,- bėgiok, jeigu nori būti gražus,- bėgiok, jeigu nori būti protingas,- bėgiok.“ Kad šis posakis teisingas, įrodė daugybė mokslinių tyrimų. Jie atskleidžia koks svarbus yra judėjimas žmogaus formavimuisi, taip pat įvairiems jo psichikos bei fiziologiniams procesams, vykstantiems organizme.

 

 

 

Kodėl svarbu, kad vaikas judėtų?

 

Judėjimas - maloni ir džiugi vaikams veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis. Daug judėdamas, vaikas įgyja patirtį, rizikuodamas, išbando savo kūną ir sužino jo galimybes,  įveikdamas kliūtis, kuria pasitikėjimą savimi. Judėdamas, vaikas pats sau išsikelia užduotį, pats ją įveikia, tuo pačiu patirdamas džiaugsmą ir kaupdamas patirtį. O juo vaiko patirtis turtingesnė, tuo tvirtesnis pagrindas jo tolimesniam augimui.

Judėjimas teigiamai veikia kaulų tankio vystymąsi. Suaugusiems tipiški nugaros negalavimai išsivysto dar vaiko amžiuje dėl judėjimo trūkumo. Smegenų žievės tinklas vystosi dėka judėjimo ir pojūčių patirties. Vaikai, turintys šiose srityse mažą patirtį, ateina į mokyklą su nepakankamai subrendusia smegenų žieve bei visomis iš to sekančiomis pasekmėmis. Taip pat dėka jutiminės ir judėjimo patirties teigiamai veikiamas bendras asmenybės vystimasis, formuojasi pozityvus savęs vertinimas ir socialinė kompetencija. Vaikai, kurių judėjimas visapusiškai skatinamas, rodo daug geresnius savarankiškumo ir integracijos į kolektyvą rezultatus.

 

Ką daryti?

Nebūtina visko keisti iš pagrindų. Nereikia nieko laužyti ir kurti iš naujo. Tiesiog:

sukurkime vaikų judėjimui palanką aplinką! Leiskime savo vaikams suprakaituoti bei išsipurvinti!

 Atsiminkime: išsipurvinę vaikai gali nusiprausti. Tačiau judėjimo ir patirties sukurtų  vystymosi “dėmių” ateityje „nebeišplausime“!

 

Nuo 2002 m. kasmet gegužės 10-ąją minima Judėjimo sveikatos labui diena. Ta proga, Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje vyko renginys: „Sportuok ir sveikas būk“, kurio tikslas – propaguoti fizinį aktyvumą. Renginyje dalyvavo 1 – 4 klasių mokiniai. Kad būtų žvalūs, sveiki ir dėmesingi, šventę mokiniai pradėjo apšilimo mankšta.  Džiugu, kad prie kolektyvinės pradinių klasių mankštos, kurią vedė kūno kultūros mokytojas V. Petrauskas, entuziastingai prisijungė ir pradinių klasių mokiniai. Patys rodė pratimus ir mokė kaip juos atlikti. Kam neužteko tokios judrios dienos pradžios, galėjo apibėgti ratą mokyklos stadiono bėgimo taku. Vėliau mokiniai rungėsi draugiškose kvadrato varžybose. Aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti prizais, kuriuos įsteigė Kelmės sveikatos biuras.

 

Sveikatos priežiūros specialistė Danutė Andriulaitienė