Balandžio 23–29 dienomis bibliotekoje-skaitykloje vyko įvairūs renginiai, skirti XVI Nacionalinei Lietuvos Bibliotekų savaitei „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“. Informaciniame stende pateikta informacija apie bibliotekoje vykstančius renginius, bibliotekų siekius, apžvelgtas bibliotekų vaidmuo Lietuvos kultūriniame ir socialiniame gyvenime. Paminėtos anglų poeto ir dramaturgo, vieno žymiausių pasaulio rašytojų Viljamo Šekspyro 400-osios mirties metinės, apžvelgiant jo autobiografiją, kūrybą. Pradinių klasių mokiniai piešė piešinius tema „Ateities biblioteka“, gamino knygų skirtukus, diskutavo apie pagarbą knygai ir kūrėjui.

 

 

 

 

 

Akcijai „Knygų Kalėdos“ pasibaigus

Gimnazijos bendruomenė lapkričio 16 - sausio 6 dienomis prisijungė prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos akcijos „Knygų Kalėdos“.  Šios akcijos metu mokyklos bibliotekai padovanota 30 vaikų ir jaunimo knygų.  Knygas dovanojo Jūratė Maziliauskienė, Marytė Norkienė, Dalia Orlakienė, Alė Jurgilienė, Laima Norkienė bei mokyklos abiturientai. Vilma Petrikienė užprenumeravo žurnalą „National Geographic + NG Kids“, Irena Olberkienė - žurnalą „Naminukas“.
Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios iniciatyvos ir praturtinusiems gimnazijos biblioteką.

Padovanotų knygų sąrašas

1. Ar žinai, kaip veikia pasaulis?
2. K.Kasparavičius. Mažoji žiema
3. Lietuvos vaikų pasakos 8-knyga
4.  E.Daciūtė. Drambliai ėjo į svečius
5.  A.Tyszka.  Zosė iš kačių gatvės
6.  G.Morkūnas. Iš nuomšiko gyvenimo
7. Disnep. Princesė
8.  L.Pinfold. Juodasis šuo
9. Shaun Tan. Prarastas daiktas
10. Julja Donaldon. Grufo vaikelis
11. Nijolė Kepenienė. Vėjų rožė
12. Hilary McKay. Šali angelas
13. Gvid Plyton. Šauniojo penketuko nuotykiai
14. Holly Webb. Ištikimas šuniukas
15. Pokalbiai su Sigitu Parulskiu
16. Erin Hunter. Klanų kariai Į tyrus
17. Astrid Lindren. Pepė Ilgakojinė
18. Knister.  Ragana Lilė ir keliaujantis per laiką riteris
19. Knister.  Ragana Lilė ir drakono knyga
20. Knister. Ragana Lilė ir futbolas
21. Knister.  Ragana Lilė ir bailusis vikingas
22. Rasa Dmuchovskienė. Kas išgelbės meškutę?
23. Vytautas V.Landsbergis. Briedis Eugenijus Uogieninas
24. Inga Staban.  Laisvės kalinė
25. V.Juknaitė.  Stiklo šalis Šermenys
26. Danielle Steel. Gyvenimo dovana
27. Sigitas Parulskis.  Vėjas mano akys
28. Dorotky Koonson Šokoladinis pabėgimas
29. Romualdas Granauskas.  Novelės
30. Balys Sruoga.  Dievų miškas.

Knygų anotacijos

Ar žinote, kad namai mieste kartais irgi nori pasimankštinti kojas? Įsivaizduokite, kad vieną dieną jie išsirausia su visais pamatais iš žemės ir nueina... pasilinksminti. Miesto Rotušė patraukia žiūrėti filmo į Kino teatrą. Deja, šis vaikosi niekaip negalinčią pasprukti nuo gerbėjų Saldumynų krautuvėlę. Net senučiukė Bažnytėlė neištveria ir nutapsena prie tvenkinio parke pasižiūrėti savo atvaizdo vandenyje...

Ir tai tik viena iš dešimties neįtikėtinų istorijų, kurių autorius Kęstutis Kasparavičius yra neprilygstamas stebintojas, neįmanomų dalykų išradėjas, nenuilstamas išminties ieškotojas. Jo padedami, štai jau keletas metų į pasaulį mokomės žvelgti kitaip – lėčiau, atidžiau, išradingiau!

Vieniems šios knygos veikėjams kyla noras paslidinėti per patį vidurvasarį, jazminų žiedams sningant. Apsivynioti raudonu šaliku ir apskrieti keletą kartų savo kiemą arba nulipdyti iš žiedlapių sniego senį. Kitiems – norisi skraidyti. Sunku patikėti, bet skraidyti kartais taip lengva: užsimerki, suvasnoji sparnais ir... aukštyn! Žinoma, jei kišenėje nešiojiesi bent kiek fantazijos... Netikėtos, išmintingos, šmaikščios ir lyriškos dailininko Kęstučio Kasparavičiaus pasakos – visiems, kaip visada!

Aštuntoji knyga „Lietuvos vaikų pasakos“ – storiausia iš visos serijos leidinių. Joje tilpo net 68 vaikų pasakos, atrinktos iš 540 konkursui pateiktų kūrinių. Tai pačios įdomiausios, originaliausios, vertingiausios ir gražiausios pasakos, kurias su malonumu skaitys ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai bei seneliai. Juk pasakaitėse atsispindi unikali jaunųjų kūrėjų pasaulėjauta, meilė gimtinei, puikus kultūros ir istorijos savitumo supratimas ir didžiavimasis savo kraštu.

 

 

Rašytojos Evelinos Daciūtės ir iliustratorės Ingos Dagilės knyga apie dramblių šeimyną. Tolimose džiunglėse laimingai gyveno dešimties dramblių šeima - mama dramblė, tėtis dramblys, močiutė dramblė, senelis dramblys ir šeši maži drambliukai. Kartą jie visi išsiruošė į svečius. Tačiau, kai šeimoje tiek narių, pakeliui atsitinka įvairiausių dalykų. Buvo dešimt dramblių. Kiek jų atėjo į svečius?

Knygoje vaikai ras ne tik smagią istoriją ir žaismingus piešinius, bet ir pasimokys skaičiuoti iki dešimties ir atgal. 

Sveiki! Esu vardu Zosė. Siaubinga, ar ne? Tiesą sakant, pavardė irgi galėjo būti geresnė. Viežbovska skamba neblogai, bet prasideda V raide. Kiekvienas mokinys jums pasakys, kad nėra blogiau, kaip būti sąrašo pradžioje arba pabaigoje. Bet gana apie tai! Juk nesu baisi pesimistė. Tyčia pradėjau nuo blogiausių dalykų, kad greičiau galėčiau juos pamiršti. Na, dar turėčiau paminėti jaunesniąją sesę Manią. Ji – visiška prapultis! Nors reikia pripažinti, kad kaip tik dėl Manios mūsų šeimoje nušniokštė nekasdienių įvykių lavina. O gal dėl šuns kakučio?.. Šiaip ar taip, kaip tik todėl rašau šiuos žodžius įsilipusi į obelį, augančią mūsų naujo namo sode. O tas namas yra Kačių gatvėje!
„Zosė iš Kačių gatvės“ – smagus pasakojimas apie sumaniąją devynmetę Zosę ir jos pašėlusią šeimynėlę. Čia daug netikėtumų: metų voro konkursas, lavonas ant laiptų, šokis su skalbykle ir netgi susitikimas su bekiaučiu! Pradinukės Zosės šeima neseniai persikraustė gyventi į užmiestį. Rajonas atrodo svetimas ir nesvetingas, be to, kas rytą tenka stovėti automobilių spūstyje, nes visiems reikia į sostinę: Zosei – į mokyklą, jos sesutei Maniai – į darželį, tėvams – į darbą. Kartą Zosės ir Manios tėvai išvyksta į komandiruotę, o mergaičių prižiūrėti atvažiuoja teta Malina su dviem savo nedideliais sūnumis ir šuniu Rufu. Ir čia nuotykiai prasideda, nes tetulė – smagi ir pašėlusi! 

„Išjunkime šviesas, užtraukime užuolaidas, slėpkimės po antklode!“ – tokie šauksmai aidėjo Houpų namuose, prie savo durų aptikus didžiulį nekviestą svečią. Tačiau kuo labiau slepiesi, tuo smarkiau baimė auga ir galiausiai tenka su ja susidurti akis į akį. O tada?..Tada nuo nerimo geriausiai apsaugos juokas, linksmos dainelės ir pokštai. Reikia tik trupučio drąsos ir sumanumo. Bet pala… 
Ar baimė iš tiesų tokia didelė, kaip atrodo?
Dailiai iliustruota knyga – puikus pasirinkimas visiems, kurie ko nors bijo ir nori baimę įveikti!

„Knygų Kalėdos“

Šiais metais jau penktą kartą vyksta Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, kviečianti padovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekų skaitytojams.

Akcija šiais metais vyksta lapkričio 16 - sausio 6 dienomis.

Šių metų tema – „Knygų Kalėdų“ savanoriai.  Todėl kviečiame visus norinčius ir galinčius prisidėti prie šios gražios iniciatyvos ir padovanoti naujų knygų mūsų gimnazijos bibliotekai.

Akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite lapkričio 16 - sausio 6 dienomis knygynuose Vaga, Pegasas, Knygų namai ir Humanitas bei prekybos tinklo IKI ir RIMI  Hypermarket parduotuvėse. Taip pat portaluose Knygos.lt, Knyguklubas.lt, Knygukatalogas.lt, Niekorimto.lt ir Pegasas.lt

Rekomenduojamų knygų sąrašą rasite http://www.knygukaledos.lt/#!dovanok-knyga/cee5

                                       Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!

Bibliotekos vedėja Laima Norkienė

 

„Kai nebelieka laiko bendrauti, ir atrodo, kad elgiamės ir mąstome lyg gyventume skirtingose planetose, knygas rekomenduoju kaip priešnuodį visuotiniam lėkimui, kaip galimybę sustoti ir pamąstyti apie kitą“.

                                                                                                                                                M.M. Pesliakienė

Bibliotekos- skaityklos misija - tai gimnazijos bendruomenės aptarnavimas knyga, žodžiu, patirtimi, informacijos kaupimo, sisteminimo ir skleidimo pagalba.

Bibliotekos-skaityklos darbo laikas- 7.30 - 16.00 val.
Pietų pertrauka- 12.00 – 12.30 val.
Bibliotekoje- skaitykloje Jūsų laukia:
Bibliotekos vedėja- Laima Norkienė.
Skaityklos- informacinio centro vedėja- Irena Olberkienė.
 

Šiuo metu jaukiose, šviesiose bibliotekos-skaityklos patalpose:

 • Gimnazijos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis mokymo ir mokymosi erdve su informacine bei technine baze, vykdančia informacines ir edukacines funkcijas.

 

 • Mokytojai gali pasirengti pamokoms, ieškoti naujų darbo metodų ir tobulinti savo kvalifikaciją,  pageidaujant, iš anksto suderinus, bibliotekoje- skaitykloje vyksta pamokos ir kiti užsiėmimai.

 

 • Mokiniai -  tikslingai išnaudoti pertraukas, tvarkaraščio “langus“, popamokinį laiką (paskaityti knygą, laikraščius ir žurnalus, ruoštis pamokoms, rašyti projektinius darbus, referatus, atlikti namų užduotis, naudotis kompiuteriais su interneto prieiga).

 

 • Teikiamos individualios konsultacijos ieškant ir sisteminant informaciją, organizuojant integruotas pamokas, olimpiadas, rengiant projektus, seminarus, debatus, rengiant  namų užduotis bei įvaldant IT.

 

 • Mokyklos bendruomenės nariai gali aplankyti bibliotekoje-skaitykloje ruošiamas parodas, dalyvauti naujų knygų pristatymuose, aptarimuose ir kt. renginiuose.

 

 • Teikiamos įvairios kitos paslaugos: kopijavimas, spausdinimas, dokumentų skenavimas.

 

 

Savo darbe vadovaujamės penkiais žymaus indų bibliotekininko ir dokumentalisto

Š. R. Ranganatano dėsniais:

 

1. Knygos turi būti naudojamos.
2. Kiekvienam skaitytojui - jo knygą.
3. Kiekvienai knygai - jos skaitytoją.
4. Taupyk skaitytojo laiką.
5. Biblioteka - augantis organizmas.
 
 

BENDROSIOS NAUDOJIMOSI GIMNAZIJOS BIBLIOTEKA- SKAITYKLA TAISYKLĖS

Bendroji dalis

 

 • Naudojimosi biblioteka- skaitykla taisyklės (toliau- taisyklės) nustato bendrą naudojimosi Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos  biblioteka- skaitykla tvarką.
 • Bibliotekos ir skaityklos fondai yra mokyklos turtas, saugomas valstybės įstatymų nustatyta tvarka. Gimnazijos biblioteka- skaitykla turi teisę naudotis Užvenčio Šatrijos Raganos  gimnazijos bendruomenės nariai.

 

Skaitytojų ir lankytojų aptarnavimo organizavimas

 

 • Mokyklos bendruomenės nariai bei kiti asmenys, norėdami naudotis bibliotekoje- skaitykloje saugomais spaudiniais, dokumentais privalo užsiregistruoti.
 • Kiekvienas skaitytojas yra supažindinamas su Bendrosiomis naudojimosi mokyklos biblioteka-skaitykla taisyklėmis ir įsipareigoja jas vykdyti, pasirašydamas skaitytojo  formuliare.
 • Skaitytojas – asmuo, pirmą kartą apsilankęs bibliotekoje- skaitykloje ir pasinaudojęs literatūros fondu.
 • Lankytojas yra kiekvienas asmuo, apsilankęs bibliotekoje- skaitykloje, nepaisant jo apsilankymo tikslo (paimti arba grąžinti spaudinį ar kitą dokumentą, gauti informaciją, aplankyti parodą ir pan.)
 • Skaitytojai ir lankytojai įtraukiami į apskaitą vadovaujantis Lietuvos Respublikos standartu ,,Bibliotekos fondo  ir darbo apskaitos‘‘(LST1403:1995).

Darbo su skaitytojais ir lankytojais tvarka

 • Skaitytojui mokomoji literatūra išduodama vieneriems mokslo metams.
 • Naujai gauti, didelę paklausą turintys leidiniai išduodami ne ilgesniam kaip savaitės laikotarpiui.
 • Skaitytojas į namus gali gauti ne daugiau 5 spaudinius ir ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui, mokomoji literatūra (vadovėliai, atlasai, žemėlapiai ir kt.) išduodami visiems mokslo metams neribotai.
 • Informaciniai leidiniai ir leidiniai, kurių gimnazija turi tik po vieną egzempliorių, į namus neišduodami.
 • Skaitytojo prašymu, naudojimosi spaudiniais terminas du kartus gali būti pratęstas , jei jų nereikalauja kiti skaitytojai.

Skaitytojo teisės, pareigos, atsakomybė

 Skaitytojas turi teisę:

 • Gauti išsamią informaciją apie bibliotekos- skaityklos fondą ir jos teikiamas paslaugas.
 • Gauti  spaudinius bei kitus dokumentus laikinam naudojimuisi arba į namus.
 • Gauti informaciją iš visų turimų informacijos šaltinių (spaudinių, vadovėlių,  mokomųjų kompaktinių diskų, interneto).
 • Pateikti užklausą žodžiu, raštu, elektroniniu paštu.
 • Lankytis bibliotekos- skaityklos  rengiamose parodose ir kituose renginiuose.
 • Prašyti pratęsti spaudinių grąžinimo terminą.

 

Skaitytojas privalo:

 • Tausoti ir saugoti bibliotekos-skaityklos spaudinius bei kitus dokumentus, negadinti inventoriaus.
 • Neišnešti spaudinių iš patalpų , jei jie neįrašyti į skaitytojo formuliarą.
 • Nustatytu laiku grąžinti paimtus spaudinius arba pratęsti naudojimosi jais terminą.
 • Nekeisti bibliotekos fondų sustatymo tvarkos.
 • Bibliotekos- skaityklos patalpose laikytis tylos, netrukdyti dirbti kitiems skaitytojams ir darbuotojams.

Skaitytojo atsakomybė:

 • Praradęs ar nepataisomai sugadinęs spaudinį, skaitytojas privalo jį pakeisti tokiu pat ar lygiaverčiu, arba atlyginti jo rinkos kainą (šiuo atveju kainą nustato sudaryta komisija).
 • Už nepilnamečių skaitytojų prarastus arba nepataisomai sugadintus spaudinius atsako tėvai arba globėjai.
 • Pabaigęs mokyklą ar dėl kokių nors priežasčių nutraukęs mokymąsi, moksleivis privalo atsiskaityti su  biblioteka- skaitykla.
 • Tyčia sugadinęs bibliotekos- skaityklos turtą ar įvykdęs kitus naudojimosi biblioteka- skaitykla taisyklių pažeidimus, skaitytojas  gali būti įspėtas, apie jo netinkamą elgesį gali būti informuotas klasės auklėtojas, tėvai  ar globėjai.