Taip teigia šio respublikinio konkurso organizatorius  Šilutės rajono Švėkšnos „Saulės“ gimnazija, kviesdama 1-12 klasių mokinius skaityti knygas, padavimus, legendas apie piliakalnius bei juos įamžinti knygų skirtukuose. Siekiant ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus suteikti mokiniams galimybę realizuoti savo fantazijas.

Respublikiniam knygų skirtukų kūrimo konkursui „Piliakalnių legendos“ savo darbus, paskatinti vyresniosios socialinės pedagogės Dalios Orlakienės, išsiuntė – Ernesta, Karolis, Vaidas, Toma, Rokas, Leonardas, Deimantė, Neringa, Vilija, Alma, Lukas, Tautvydas, Aušrinė, Goda.

Geriausių skirtukų autoriai bus apdovanoti padėkomis ir prizais.

Knygų skirtukų parodos vėliau bus organizuotos gimnazijos ir miestelio bibliotekose.

Šios parodos skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.