Lietuvoje Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Tai simbolizuoja žmonių pagarbą kilniai mo­ters - motinos prigimčiai. Taip atsidėkojama už jos rūpestį auginant vaikus.
Mūsų senoliai Motiną, gyvybės nešėją, tapatindavo su Žeme, mat motina išaugina vaikus, o žemė duoda derlių. Pavasarį buvo garbinama Žemė ir namų židinio saugotoja Motina.
Savo mamas žodžiu, gėlės žiedu ir savo kūrybiniais darbais pradžiugino ir gimnazijos mokiniai lankantys socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimus (vyr. soc. pedagogė Dalia Orlakienė).

Mokiniai naudodami informacines technologijas sukūrė mamoms sveikinimo atvirukus. Mokinių kurti darbai dalyvavo  Pasvalio rajono Vaškų gimnazijos organizuotame respublikiniame konkurse ,,Tu man esi viena“. Iš viso konkurso organizatorė sulaukė 277 darbų iš 71 ugdymo įstaigos.

Mūsų gimnazijai atstovavo 24 mokiniai. Visi mokiniai apdovanoti padėkomis, o nugalėtoja- diplomu ir atminimo dovanėle. Džiaugiamės mūsų mokinių įvertinimu. Su darbais galima susipažinti parodoje ,,Mamai“.