_________________________

Kelmės rajono
Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija

 

Biudžetinė įstaiga.
Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre.
Kodas 190092914

 

P. Višinskio 5, Užventis, Kelmės r.
tel/fax.: (8 427) 57350
el.paštas: info@uzvenciogimnazija.lt

_________________________

                 Pamokų laikas

 

          1.  8.00 – 8.45

          2.  8.55 – 9.40

          3.  9.50 – 10.35

          4.  11.05 – 11.50

          5.  12.05 – 12.50

          6.  13.00 – 13.45

          7.  13.55 – 14.40

          8.  14.50 – 15.35

_________________________

Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Iga ir Igb klasėse spalio- lapkričio mėnesį didelis dėmesys buvo skirtas integruotai technologijų ir ugdymo karjerai veiklai.  Technologijų mokytoja metodininkė Silva Vaškevičienė, bendraudama su ugdymo karjerai konsultante Irena Olberkiene, vykdė programą „Jaunasis kolega“, organizavo mokomąją-pažintinę ekskursiją „Karjerų kasyba ir tekstilės pramonė.

Įgyvendinant programą „Jaunasis kolega“ buvo organizuojami veiklinimo vizitai į įmones- mokiniai atliko įmonėse karjeros veiklinimo praktiką. Mokiniams suteikta galimybė praktinei veiklai, kuri padės apsispręsti renkantis profesiją arba galvojant apie karjerą. Lankėmės ūkininko Algimanto Vaupšo ūkyje, Kelmės Kredito unijos „Kelmės taupa“ Užvenčio kasoje, Liolių socialinės globos namų Užvenčio socialinės globos padalinyje, Užvenčio pašte, Užvenčio vaikų lopšelyje- darželyje, UAB „Gintarinė vaistinė“,  Užvenčio kultūros centre. Susipažinome su komercijos direktoriaus, kasininko, socialinio darbuotojo, pašto vadybininko,  priešmokyklinio ugdymo pedagogo ir pavaduotojo ugdymui, farmacininko, kultūros centro direktoriaus pareigomis ir atsakomybės sritimis įmonėse. Galėjome pamatyti įmonių kasdienybę, pabendrauti su darbuotojais. Aptarėme, kokie pagrindiniai darbo gebėjimai reikalingi atliekant šias pareigas. Atlikę praktiką, įsivertinome savo sėkmės įgūdžius: kas buvo patrauklu, įdomu, o kas visiškai nesudomino, kokių savybių reikia dirbant šiuos darbus, kokias savybes reikia tobulinti.

Ekskursijos metu lankėmės Pakruojo rajone, Petrašiūnuose įsikūrusioje akcinėje bendrovėje „Dolomitas“. Bendrovės gamybos direktorius Albertas Leščinskas supažindino kaip bendrovė išgauna ir apdoroja dolomitą. Sužinojome, kad AB "Dolomitas" gamina ir parduoda aukštos kokybės visų frakcijų plautas dolomito skaldeles, atitinkančias Europos standartus. Šios skaldelės naudojamos asfaltbetonio mišiniams, tiesiant automobilių kelius, apdorojant asfalto paviršius, gaminant gelžbetonio konstrukcijas, betoną, akmens vatą, stiklą. Aiškinomės, kaip panaudota telkinio dalis rekultivuojama į vandens telkinius ir miškus. Vaikinų dėmesį patraukė didžiulės ir galingos mašinos, kiti mechanizmai.

Neaustinių medžiagų fabrike „Neaustima“ susipažinome su regeneruoto pluošto ir neaustinių medžiagų gamyba, šių medžiagų ypatybėmis bei paskirtimi. Sužinojome, kad šios įmonės produkcija vertinama ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, todėl eksportuojama į įvairias Europos ir pasaulio šalis.

Ekskursijos metu turėjome galimybę plėtoti savo gabumus technologijoms, galvoti apie profesinę orientaciją.

 

Beatričė Sungailaitė

Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Iga klasės mokinė