,,Protų mūšį“ vedė Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos darbuotoja Nijolė Kančauskienė. Prieš prasidedant žaidimui buvo suburtos penkios komandos, pasivadinusios „Linksmučiais“, „Smalsučiais“, „Ufonautais“, „Princesėmis“ ir „Smegenistais“, po 4–5 mokinius kiekvienoje. Mokiniai turėjo įveikti penkis turus: atpažinti veikėjus, autorių susieti su kūrinio pavadinimu, įvardinti paveikslėliuose nupieštus veikėjus ir priskirti juos atitinkamam kūriniui.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi „Linksmučių“ komandai, kurią sudarė D. Mangirdaitė, K. Samuilytė, S. Paulauskaitė ir A. Karašaitė.
Komandos buvo apdovanotos atminimo dovanėlėmis.
Nacionalinės bibliotekų savaitės šūkis - „Biblioteka gali ir turi būti tokia, kokios reikia skirtingiems į ją ateinantiems žmonėms“.

Vyresnioji socialinė pedagogė D. Orlakienė