Pirmoji diena neprailgo - stovyklautojai kūrė savo svajonių drambliukus, išsakė mintis apie dienos veiklas, žaidė judrius žaidimus: ,,Boulingą", ,,Taiklų šaulį". Iki arbatos pertraukėlės susipažino su dailininkės Sigutės Ach kurtais piešiniais, žaidė ,,Nieko rimto" žaidimą. Po arbatos pertraukėlės mokiniai lankėsi istorinėse evangelikų liuteronų kapinaitėse, kuriose neseniai iškilo ąžuolinis kryžius, kurio autorius skulptorius Aurimas Šimkus.

Išvykos metu mokiniai pagilino žinias apie miestelyje esančius lankytinus objektus. Dabar jie žinos, kad kalnelis, senųjų miestelio gyventojų vadintas Pilike, tai gamtos paminklas, kuriame kadaise buvo įrengtos vokiečių liuteronų kapinės.

Šia išvyka mes prasmingai pasitinkame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Prisiliesdami prie praeities mes ją prikeliame - tai mūsų dovana Lietuvai.