Jie dalyvavo tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių socialiniame – ekologiniame projekte ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė”, kurio tikslas - tobulinti švietimo įstaigų bendruomenių pažinimo ir gamtamokslinę kompetencijas, suteikiant vaikams pažinimo džiaugsmą, puoselėjant vaiko dvasines, kūrybines galias, ugdant gamtojautą, ekologinę savimonę, bendravimą ir kitas bendražmogiškąsias vertybes patiriant dovanojimo džiaugsmą. Tą dieną ketvirtokai užkrėtė džiaugsmu ir šypsenomis visus bendruomenės narius.

Integruotoje pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų ir socialinių įgūdžių ugdymo pamokoje (klasės mokytoja ir vyresnioji socialinė pedagogė Dalia Orlakienė) buvo aptartos įgyvendintos veiklos moliūgų auginimas nuo sėklytės iki brandaus augalo sėkmės ir nesėkmės, įgytos patirtys, pagaminti Linksmukai. Pristatyta ketvirtos klasės mokinės Gabijos G. nuotraukų knyga ,,Moliūgų auginimo istorija” bei skanauta moliūgų sriuba.

Visa projekto (nuo gegužės mėn.) veikla: dalijimasis sėklytėmis, sodinimas, auginimas, rūpestis, meilė, pagalba vienas kitam, pasėjo meilės daigelius, suteikė didžiulę patirtį ne tik vaikams, bet ir tėvams, pedagogams.

Gera buvo matyti vaikų akyse spinduliukus, lūpose šypsenas, gerumo kupinus žodžius bei matyti per vasarą išaugusią vaikų patirtį.

Gera buvo girdėti ir vaikų tėvų žodžius, kad tokios veiklos reikalingos, kad tai skatina vaikų žingeidumą, smalsumą, ugdo rūpestį, atsakomybę.

O išaugintų moliūgų sėklytės leidžia tikėtis, kad oranžinis saulėtas traukinys vėl mus kvies kelionėn į platų savęs ir gamtos pažinimo pasaulį.