2018 m. sausio 12 d. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos bendruomenė netradiciškai paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Šiai dienai ruoštasi visą savaitę. Gimnazijos mažiausieji – pradinukai – kartu su mokytojomis piešė ir karpė raides užrašams „LAISVĖ IR TAIKA“, kurios buvo eksponuojamos gimnazijos fojė paruoštame stende.   Žuvusiųjų laisvės gynėjų nuotraukos, Lietuvos vėliava ir užrašas „LAISVĖ  IR TAIKA“ daugeliui priminė girdėtus, o pradinių klasių mokiniams mažiau žinomus 1991 m. sausio 13 d. įvykius. Seimelio nariai surengė netradicinę pamoką pradinių klasių mokiniams, kurios metu  pasakojo, rodė vaizdus apie tos nakties įvykius. Vyresniųjų klasių mokiniai gimnazijos kieme, šviesdami ryškiomis švieselėmis, sudėjo žodį LAISVĖ, kuris mokiniams  priminė, už ką taip narsiai kovojo tą naktį žmonės prie televizijos bokšto. Vėliau mokiniai susirinko aktų salėje, kur žiūrėjo vaidybinį filmą „Mes dainuosim“ apie Sausio 13 – osios dalyvius ir žuvusiuosius. Bibliotekoje buvo eksponuojama paroda  „Laisvė ir Tėvynė“, per pertraukas  rodomas dokumentinis filmas. Ši diena visai gimnazijos bendruomenei priminė, kokia svarbi yra laisvė ir kaip svarbu ją saugoti.