Minupių universaliame daugiafunkciniame centre lankėsi Vidsodžio pagrindinės mokyklos stovyklos „Vasara 2018“ moksleiviai, kuriuos atlydėjo mokytojos Oresta Petrulaitienė ir Laima Barzelienė.  Minupių centro veiklos organizatorė Eurika Drungilienė  moksleivius supažindino su centro veikla ir pasiūlė sudalyvauti edukacinėjė pamokėlėje „Medžio dekoravimas karštu įrankiu”. Moksleiviai sužinojo, kad deginimas ant medžio arba kitų medžiagų dekoravimo karštu įrankiu menas vadinamas -  pirografija.

Pirografija, išvertus iš graikų kalbos, reiškia „rašymas ugnimi”. Tai yra tradicinė meno šaka, kurios pėdsakus galima rasti senojoje Egipto kultūroje. Deginimas ant medžio ypač išsivystė, atsiradus elektriniams deginimo prietaisams. Vaikai į užsiėmimus atsivežė Virgilijaus Barzdelio paruoštus medinius padėkliukus ir menteles, ant kurių nusipiešė norimus ornamentus, piešinius ir juos įkaitintais elektriniais deginimo prietaisais,  pavertė nuostabiais darbeliais. Darbo metu patalpoje tvyrojo be galo malonus deginto medžio kvapas ir visų dalyvių gera nuotaika.