_________________________

Kelmės rajono
Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija

 

Biudžetinė įstaiga.
Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre.
Kodas 190092914

 

P. Višinskio 5, Užventis, Kelmės r.
tel/fax.: (8 427) 57350
el.paštas: info@uzvenciogimnazija.lt

_________________________

                 Pamokų laikas

 

          1.  8.00 – 8.45

          2.  8.55 – 9.40

          3.  9.50 – 10.35

          4.  11.05 – 11.50

          5.  12.05 – 12.50

          6.  13.00 – 13.45

          7.  13.55 – 14.40

          8.  14.50 – 15.35

_________________________

Minupių centre moksleiviai vasaros atostogas pradėjo  sveikatos  pamokėlėmis „Žalioji arbatėlė“. Per keletą dienų vykusių užsiėmimų vaikai susipažino su vaistažolėmis, jų rinkimo būdais, džiovinimu. Lankėsi pas Minupiuose gyvenančią Danutę Kniūrienę, savo darželyje auginančią įvairių vaistinių  ir prieskoninių augalų.

Žolynų puoselėtoja Danutė supažindino sveikatos pamokėlės dalyvius su vaistažolėmis, kurių ir lapai, ir uogos, ir šaknys turi gydomųjų savybių. Vaikai uostė ir rinko  įvairaus kvapo žoleles:  mėtas, raudonėlį,  krapus, kmynus, čiobrelį, aviečių lapus, išsiaiškino jų naudą sunegalavus. Baigiantis pamokėlei moksleiviai savo rankutėse laikė įvairių žolelių puokšteles.

O Minupių centro organizatorė Eurika Drungilienė vaikams užsiėmimus vedė šalia centro esančiame parke. Čia vaikai tarp gausybės teritorijoje augančių  medžių turėjo surasti liepos medį. Deja, sekėsi sunkiai, reikėjo ne vienos užuominos, kol rado sodriais žiedais pasipuošusią liepą.  Beskinant  nuostabius,  kvapnius  žiedus moksleiviai sužinojo liepžiedžių vaistines savybes ir kad iš šių žiedų žiedadulkių  bitutės gamina medų.   

Sveikatos užsiėmimų ciklą „ Žalioji arbatėlė“  vaikai baigė įvairių žolelių arbatų gėrimu. Jie turėjo atspėti pagal kvapą, skonį paruoštas įvairias arbatas ( ramunėlių, mėtų, kmynų, liepžiedžių ) ir jas ragauti  be cukraus. Ragaudami žolelių arbatas vaikai jas vadino aštrokom, beskonėm, kvapniom. Ir vis norėjo jas saldinti. Tik išsiaiškinus arbatų rūšis, centro vadovė Eurika leido šiek tiek pasisaldinus išgerti labiau patikusias arbatėles. Atsigaivinę žolelių arbatomis parengė darbelių parodą „Vaistažolės ir sveikata“.