_________________________

Kelmės rajono
Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija

 

Biudžetinė įstaiga.
Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre.
Kodas 190092914

 

P. Višinskio 5, Užventis, Kelmės r.
tel/fax.: (8 427) 57350
el.paštas: info@uzvenciogimnazija.lt

_________________________

                 Pamokų laikas

 

          1.  8.00 – 8.45

          2.  8.55 – 9.40

          3.  9.50 – 10.35

          4.  11.05 – 11.50

          5.  12.05 – 12.50

          6.  13.00 – 13.45

          7.  13.55 – 14.40

          8.  14.50 – 15.35

_________________________

Ruduo - tai antrasis pavasaris, kai kiekvienas lapas - gėlė. Vėjas nupūtė lietų, dangų ir lapus nuo medžių, bet medžiai vis dar stovi. Ir aš, regis, jau ilgai pažįstu rudenį...
Ruduo nebūtinai turi būti liūdnas. Šiltas dienas galima palydėti mėgaujantis rudens dovanomis – įvairiomis gėrybėmis, daržuose ir soduose užaugintu  derliumi. Šį trečiadienį, 2018 metų spalio 24 dieną, Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos mokiniai viliojo mokytojus ir tėvelius rudens gėrybėmis, žaidimais ir kitokiomis atrakcijomis  – čia vyko gimnazijos bendruomenės šventė „ Triukšmingas rudens sambaris“.

Sambario pavadinimas mena senas baltiškas tradicijas, kai sėjos pabaigoje, rudenį, mūsų protėviai džiaugdavosi derliumi, puoselėjo ir vertino savo tautos kultūrą, skatino jos gyvybingumą ir nuolatinį atsinaujinimą, identifikavo save, kaip lietuviškos kultūros puoselėtojus.

Pradinių klasių mokiniai į sambarį rinkosi lydimi savo augintinių: šuniukų, kačiukų, triušiukų, žiurkėnų, jūros kiaulyčių, vėžliukų.

Greičiausio augintinio varžybose pirmąją vietą užėmė šuo Bičiulis, nedaug atsiliko ir šuo Lordas.

Po varžybų, pradinių klasių mokiniai ir mokytojai  atliko tyrimą, kuriame nustatė, kokių gyvūnų   mokiniai turi daugiausiai.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog daugiausia pradinukų namuose yra vištų.

Po tyrimo pradinių klasių mokiniai piešė savo augintinius,  surengė piešinių parodą.

Sambaryje taip pat svečiavosi  Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologas Tomas Taurinskis ir tarnybinis vokiečių aviganių veislės šuo Attilas. Jie abu - policijos pareigūnai, ieškantys, sergintys, gelbstintys, sulaikantys. Policijos kinologas Tomas Taurinskis su savo augintiniu vokiečių aviganiu Attilu mokiniams pademonstravo šuns puikiai vykdomas komandas – paklusnumą ir sargybą. Attila geba sulaikyti nusikaltėlius, ieškoti narkotinių medžiagų, dingusių žmonių. Mokiniai klausėsi kinologo pamokymų kaip saugiai elgtis su svetimu šunimi.

...ten netoli už miško piemenėliai gano, kad nebūtų ilgu, žaidimų sau pramano...

5-6 klasių mokiniai sambarį pradėjo liaudiškais žaidimais – ieškojo paslėptų daiktų,  aiškinosi, kas greitesnis, kas toliau ar anksčiau nušoks.

7-9 klasių mokiniai – Juventukai, Žiguliukai, Trintukai ir Užvenčio Banga žaidė salės futbolą. Sėkmė lydėjo Juventukų komandą.

Vyresnių klasių gimnazistai gamino sambario simboliką, rudens suvenyrus, paveikslus, parengė parodą.

12 val. šventės šurmulys persikėlė į gimnazijos vestibiulį, kuriame mokiniai džiaugėsi nuimtu derliumi, kvietė paragauti namuose augintų ar gamintų patiekalų - kaimiškų sūrių, naminės duonos, medaus, pyrago, obuolių, kriaušių, kitų gardumynų. III g klasės mokinių dėka, visus dalyvius apgaubė intensyvus ir šiltas gilų kavos kvapas.

Po darbų gausybės gera rasti laiko, trumpam susirinkti sambarin ir pažvelgti į krentančius lapus... Ruduo turtingiausias iš visų metų laikų: jo kišenės prikimštos aukso...

Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija

Istorijos mokytoja Jūratė Maziliauskienė