Lapkričio 14 d. I-II g klasių moksleivės vyko į Telšius. Svečiavosi  Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. Susipažino su moderniai įrengtais skyriais, sužinojo, kaip naudotis skaitytojo pažymėjimu. Pabuvojo mokymo centre, kur kompiuterine programa mokėsi švedų, ispanų kalbos. Visas labai sužavėjo skaitykla.

Dalyvavo pažintinėje ekskursijoje ,,Atrask mažąsias Telšių miesto puošmenas“, kurią vedė Žemaičių kultūros draugijos Telšių paveldo pirmininkas Andrius Dacius. Visų žvilgsnį patraukė pirmoji skulptūra ,,Meškos pėda“, kur, pasak gido, įdėjus ranką į įspaustą leteną, gali tikėtis, kad būsi stiprus ir tvirtas lyg meškinas. Pastatų plytose ieškojo medalių ,,Žydukai‘. Trynė jų nosis tikėdamos, kad atneš pinigų ir išminties. Stabtelėjusios prie skulptūros ,,Lietuvių skalikas“ sužinojo, kad skalikų šunų veislė XX a. baigė sunykti, o telšiškis Z. Goštautas ją atkūrė. Pati mėgstamiausia skulptūra-žaidimas ,,Pažink Žemaitijos sostinę“. Pažaidusios ieškojo lentelės skirtos K. Petrauskui. Iki karo restoranėlyje, kur dabar įsikūrusi jauki kavinė ,,Pitlius“, svečiuodavosi pasaulinio garso tenoras K. Petrauskas. Trumpam pasivaišinusios gardėsiais kavinukėje, kelionę tęsė toliau. Kopiant į įkalnę, meninėse plokštėse ieškojo įamžintų Žemaitijai svarbių įvykių. Trynė skulptūros ,,Žemaitijos legendos“, meškutės nosį, tikėdamos, kad ji išpildys visus gerus norus. Katedros aikštėje apžiūrėjo miesto maketą akliesiems, šv. Antano Paduviečio katedrą. Ekskursiją baigė prie amfiteatro, grožėjosi Masčio ežero pakrantės vaizdais. Įsitikino, kad Žemaitijos sostinė tikrai ypatinga. Viešnagę organizavo technologijų mokytoja metodininkė Silva Vaškevičienė ir ugdymo karjerai konsultantė Gražina Montrimienė.