_________________________

Kelmės rajono
Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija

 

Biudžetinė įstaiga.
Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre.
Kodas 190092914

 

P. Višinskio 5, Užventis, Kelmės r.
tel/fax.: (8 427) 57350
el.paštas: info@uzvenciogimnazija.lt

_________________________

                 Pamokų laikas

 

          1.  8.00 – 8.45

          2.  8.55 – 9.40

          3.  9.50 – 10.35

          4.  11.05 – 11.50

          5.  12.05 – 12.50

          6.  13.00 – 13.45

          7.  13.55 – 14.40

          8.  14.50 – 15.35

_________________________

            Pasaulinė sveikatos diena kasmet  minima balandžio 7 dieną. Kiekvienais metais pasirenkama tema, susijusi su svarbia visuomenės sveikatos problema. 2014 m. metų tema yra užkrato pernešėjų sukeliamos ligos „Maži sutvėrimai – didelė grėsmė.“ Pasaulinė sveikatos diena sudaro galimybę kiekvienam žmogui ir bendruomenei dalyvauti veiklose siekiant geresnės sveikatos. Šią dieną skatinama kuo daugiau žmonių pamąstyti apie savo gyvenseną ir apsispręsti gyventi sveikiau. Mokiniams buvo vedamos pamokėlės su patarimais, kaip neapsikrėsti: tai apie švarą namuose, asmens higieną bei profilaktiką. Suteikta žinių apie užkrato pernešėjų keliamą grėsmę ir užkrato pernešėjų platinamas ligas ir kokių reikia  imtis veiksmų siekiant apsaugoti save.

              Kelmės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Audronė Palubinskienė   pakvietė Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos 8 – 9 klasių mokinius šia tema sudalyvauti  „Protų mūšyje“. Buvo suburtos keturios komandos iš keturių narių. Varžėsi „Nugalėtojai“, „Profesorės“, „Nenugalimieji“ ir „Saulytės“.  Prieš žaidimą A. Palubinskienė moksleiviams papasakojo apie vabzdžių platinamų virusų ir bakterijų pavojų, o „Proto mūšio“ metu vaikams teko atsakyti į įvairius klausimus šia tema.  Kovą laimėjo komanda iš 8 klasės „Profesorės“. Nugalėtojos ir kiti renginyje dalyvavusieji mokiniai buvo apdovanoti prizais, kuriuos įsteigė Kelmės visuomenės sveikatos biuras.

             Sveikos gyvensenos ugdymas yra vienas efektyviausių būdų padėti žmogui išlikti sveikam: nuolat rūpintis savo ir artimųjų sveikata, suvokti atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, naudotis naujausia visuomenei teikiama informacija apie sveikatos išsaugojimą, įgyti žinių ir įgūdžių stiprinti sveikatą.

 „Sveikata – tai yra didžiausias kiekvieno mūsų turtas ir pilnaverčio gyvenimo garantas“.

 

Sveikatos priežiūros specialistė                                        Danutė Andriulaitienė