_________________________

Kelmės rajono
Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija

 

Biudžetinė įstaiga.
Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre.
Kodas 190092914

 

P. Višinskio 5, Užventis, Kelmės r.
tel/fax.: (8 427) 57350
el.paštas: info@uzvenciogimnazija.lt

_________________________

                 Pamokų laikas

 

          1.  8.00 – 8.45

          2.  8.55 – 9.40

          3.  9.50 – 10.35

          4.  11.05 – 11.50

          5.  12.05 – 12.50

          6.  13.00 – 13.45

          7.  13.55 – 14.40

          8.  14.50 – 15.35

_________________________

    

     

 

Kai ant pilkų ražienų, įvairiaspalvių medžių šakų draikosi voratinkliai, ,,Kražantės“ progimnazijoje jau trečią kartą susirinko rajono bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokiniai ir mokytojai, neabejingi tradicinei kultūrai. Šiemet etnokultūriniame renginyje ,,Eina saulelė aplinkui dangų“ dalyvavo ir Kolainių pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniai, vadovaujami mokytojos Odetos Kuličauskienės

Mokiniai buvo suskirstyti į mišrias komandas pagal įvairių amatų, darbų pavadinimus dėl bendravimo, bendradarbiavimo skatinimo.  Renginys pradėtas K. Donelaičio poemos ,,Metai“ ištrauka – Slunkiaus dialogu. Pabrėžta, jog šio veikėjo vardas tapo bendriniu žodžiu, tinginio sinonimu. Skaityta Gedimino laiško ištrauka, kurioje kunigaikštis kviečia atvykti į Lietuvą įvairius amatininkus. Toliau mokiniai turėjo atlikti įvairias užduotis: įminti mįsles, paaiškinti posakius, surinkti išsibarsčiusius tarsi rudeniniai lapai patarlių žodžius. Vaikai susidomėję atsakinėjo į klausimus ar tiesa, kad seniausias darbo įrankis yra kirvis, kad aitvaras nešdavo tinginiams turtus, seniausios akėčios – eglių viršūnės, ieškojo liaudies dainos ,,Mergyte mano“ tekste minimų darbo įrankių, gilinosi į rugiapjūtės pabaigtuvių oraciją, spėliojo, kokį darbą be žodžių inscenizuoja dramos studijos mokiniai. Peržiūrėjus rež. B. Bratkausko filmo ,,Tadas Blinda“ ištrauką diskutuota apie baudžiavinio darbo nenašumą. Projekto vunderkindai.lt dalyvės Rugilės Martinkutės žemaičių dounininkų tarme žemaitiškai virtualiai sekama pasaka ,,Višta ir žąsis“ privertė renginio dalyvius ne tik nusijuokti, bet ir susimąstyti apie darbštumą ir tinginystę. Užduotimi ,,Metų ratas“ apibendrinti svarbesnieji metų darbai pagal pateiktas užuominas. Sudarytas liaudies kalendorius – tai judėjimas ratu, darbas ir šventės leido žmogui gyventi dermėje su gamta. Savo nuveiktus darbus, sužinotus dalykus mokiniai apibendrino įsivertinimo lapuose.

Etnokultūriniame renginyje apžvelgta tik maža dalis mūsų protėvių sunkiai dirbtų darbų. Patarlėmis ,,Be darbo dieną praleisti – kaip akmuo į marias įleisti“, ,,Žmogus gyvena vieną amžių, o jo geri darbai – du amžius“ akcentuota, jog darbas tiek praeities, tiek dabarties žmogaus gyvenime yra vertybė.