_________________________

Kelmės rajono
Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija

 

Biudžetinė įstaiga.
Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre.
Kodas 190092914

 

P. Višinskio 5, Užventis, Kelmės r.
tel/fax.: (8 427) 57350
el.paštas: info@uzvenciogimnazija.lt

_________________________

                 Pamokų laikas

 

          1.  8.00 – 8.45

          2.  8.55 – 9.40

          3.  10.00 – 10.45

          4.  11.05 – 11.50

          5.  12.10 – 12.55

          6.  13.05 – 13.50

          7.  14.00 – 14.45

          8.  14.55 – 15.40

_________________________

    

     

Tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių
ekologinio - socialinio švietimo projektas
,,SAULĖTO ORANŽINIO TRAUKINIO KELIONĖ"

      Minupių UD centre lapkričio 11 dieną paminėta švento Martyno diena įžiebimu įvairiaspalvių žibintų.

  Šiai šventei centro lankytojai pradėjo ruošti prieš savaitę. Dirbtuvėlėse virė darbas, mažųjų išradingumas stebino. Žibintai buvo stikliniai, puošti dekupažo ir  modelino technika,  medžių lapais,  popieriumi. Kol vaikai gamino žibintus centro organizatorė Eurika Drungilienė vaikams pasakojo,  jog  mūsų protėviai  Šv. Martyno dieną švęsdavo lapkričio 11d. Etnografams ši diena žinoma labiau kaip paskutinė didesnė rudens šventė.  Šv. Martynas –  likimo ir orų pranašas. 
   Lapkričio 11 tąją seniau žmonės iš Šv. Martyno dienos orų spręsdavo, koks oras būsiąs per Kalėdas: „Jei Martynas su ledu, tai Kalėdos su bradu, jei Martynas su bradu, tai Kalėdos su ledu“; „Martynas ant ledo, Kalėdos ant vandenio“. Tarta, jeigu lapkričio 11-ąją giedra, tai būsianti labai šalta žiema.

   Moksleiviai sužinojo ir apie  legendą, kaip Šv. Martynas per šalčius pasidalino apsiaustu su ubagu, ir uždegė  ugnį. Kas iki šių dienu tapo neatsiejamu Šv. Martyno dienos simboliu – žibintu. Ir šiuo  veiksmu norima prisiminti Šv. Martyno neštą žinią: „Kas pasidalina su kitu, tas laimi“. Visi žinome, kokia užburianti žibinto skleidžiama šviesa tamsoje. Šviesa – tai gėrio ir vilties simbolis. Tai galėjo įsitikinti ir moksleiviai parengę  savo darbų parodą, o sutemus  įžiebę savo gamintus   žibintus. Kurių  šviesa suteikė paslaptingumo, ir juos  nukėlė į tolimiausius istorinius laikotarpius. Pasidžiaugę žibintų šviesa ir šilima, vaikai susėdo prie puodelio karštos arbatos  su riekia batono ir obuoliene.