_________________________

Kelmės rajono
Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija

 

Biudžetinė įstaiga.
Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre.
Kodas 190092914

 

P. Višinskio 5, Užventis, Kelmės r.
tel/fax.: (8 427) 57350
el.paštas: info@uzvenciogimnazija.lt

_________________________

                 Pamokų laikas

 

          1.  8.00 – 8.45

          2.  8.55 – 9.40

          3.  9.50 – 10.35

          4.  11.05 – 11.50

          5.  12.05 – 12.50

          6.  13.00 – 13.45

          7.  13.55 – 14.40

          8.  14.50 – 15.35

_________________________

    

     

 

Birželio 12 d. su II g  klasės mokiniais vykome į Žemaitijos nacionalinį parką – Šaltojo karo muziejų Plateliuose,  kur dalyvavome edukacinėje programoje „Žaidimai ir atradimai raketinėje bazėje”

Programos tikslas - prisiminti šaltojo karo priežastis, įtvirtinti suformuotus vaizdinius apie geopolitinę padėtį pasaulyje po Antrojo pasaulinio karo. Edukacijos metu muziejuje mokiniai turėjo galimybę išvysti Šaltojo karo istorijos pristatymą ant grindų, kur įrengta lako juosta: nuo 1945 m.,  šaltojo karo pradžios, čia pažymėti svarbiausi įvykiai ir datos bei karo pabaiga – 1987 metai.

Gimnazistai susipažino su raketų paleidimo pultais – viena svarbiausių centrinės dalies patalpų –. Būtent iš centrinės dalies, sulaukus nurodymo iš Sovietų Sąjungos sostinės Maskvos ir suvedus slaptus kodus, buvo galima paleisti vieną arba keletą raketų bet kuria kryptimi. Radijo ryšių mazge, iš kur buvo palaikomas ryšys su Maskva, dešimtokai šifravo slaptų pokalbių turinį.  Ypač mokiniai domėjosi  įgulos poilsio kambaryje  pristatoma politine propaganda, kuri šaltojo karo metu buvo labai plačiai naudojama visoje Sovietų Sąjungoje ir už jos ribų, Rytų Europoje ir sovietams palankiose valstybėse. Ryšininkų patalpoje buvo atliekamos  labai svarbios funkcijos: čia ypatingai buvo siekiama išvengti demaskavimo.

Energetikos skyriuje, mokiniai mokėsi užsidėti dujokaukes. Šiuo metu čia eksponuojama  civilinės gynybos medžiaga. Raketinio kuro talpykla priskiriama prie ypač pavojingų. Čia įeiti buvo galima tik su dujokaukėmis, ir specialiais kostiumais, siekiant išvengti apsinuodijimų.

Į pačią pavojingiausią vietą – 30 m. gylio šachtą, kur stovėjo raketa, patekti galima tik per  siaurą  angą. Beje, išėjimas padarytas naujas, edukacijos dalyvių patogumui.

Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su vaizdais, kas būtų nutikę, jei būtų buvęs duotas įsakymas paspausti raudoną mygtuką ant sienos, imituojantį branduolinį sprogimą. Pasekmės po galėjusio įvykti sprogimo visus labai išgąsdino.

Apibendrinant pamoką mokiniai padarė išvadas, kad vis dėlto, šaltojo karo metu politikams užteko sveiko proto suvokti, jog pradėjus branduolinių raketų karą, nugalėtojų nebus ir didžioji žmonijos dalis žus. Įsakymo paspausti raudoną mygtuką nebuvo, ir raketos nebuvo panaudotos pagal jų paskirtį, buvo demontuotos ir išvežtos iš bazės į Sovietų Rusiją.

Istorijos mokytoja Jūratė Maziliauskienė