Jūs esate čia
Kaip ir kasmet rugsėjo mėnesį, gimnazijoje vyko kuprinių svėrimo akcija, kurioje dalyvavo ketvirtų – šeštų klasių mokiniai. Šios akcijos tikslas – atkreipti mokinių ir jų tėvelių dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį ir turinį bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė ir socialinė pedagogė bei klasės mokytojos vertino, kokią kūno masės dalį sudaro mokinio kuprinė. Specialistė pabrėžė, kad sunkesnės kuprinės nešiojimas sukelia nugaros skausmus, skatina stuburo iškrypimą ir netaisyklingą laikyseną. Akcijos metu mokiniams teikti patarimai, kaip kuprinę tvarkingai susidėti ir kaip teisingai nešioti, kad nepakenkti sau.
Rezultatai parodė, jog 62% akcijoje dalyvavusių mokinių kuprinės svėrė ne daugiau 10 % jų kūno svorio, 38% mokinių kuprinės svėrė 10% - 15% jų kūno svorio, o 4 mokinių kuprinės svėrė daugiau nei leidžiamas maksimalus mokinio kūno svorio ir kuprinės santykis.
Visuomenės sveikatos specialistė atkreipė dėmesį ne tik į mokinio kuprinės svorį, bet ir kuprinės tipą bei nešiojimo būdą. Džiugu paminėti, jog visų mokinių kuprinės buvo su dviem diržais ir beveik visi mokiniai kuprines nešioja ant abiejų pečių. Į klausimą ar sunki mokyklinė kuprinė? Mokiniai teigė, kad kuprinės sunkokos, tačiau norėdami būti stropūs dažnas susideda ir knygų, kurios tai dienai nereikalingos. Prastesnė situacija su atšvaitais, nes juos turėjo tik 63 % mokinių.
Išklausę teorijos ir gavę žinių mokiniai atliko praktines užduotis: mokėsi tinkamai užsidėti kuprinę, susiskirstę į komandas stropiai rinkosi, kokios priemonės bus reikalingos tik tos dienos pamokoms, o užduočių lape sužymėjo netinkamas priemones ir daiktus.
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Nemira Rimdeikienė
Socialinė pedagogė Dalia Orlakienė